KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13004355
nr 1300 4355
André Masson
(1896-1987), Frankrike
Etsning, "La Japonaise". Signerad, numrerad 26/50, daterad 1977. Motivet: 24x30 cm
André Masson, fransk målare och grafiker född i Balagny 1896, död i Paris 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 13 januari 2020
kl 19:07:59
350 kr
400 kr
500 kr
André Masson
Läs mer om André Masson